Neden İşletmeler Link Satın Alıyorlar?

0

Neden İşletmeler Link Satın Alıyorlar?

EO gruplarında, forum sitelerinde en çok rastlanan ve herkesin satın aldığı birkaç ay sonra sıralamalarda ciddi düşüşlerin olduğu bir paket "Backlink Paketi" çoğu internet sitesinin backlink profilini kötü şekilde etkiliyor.


Birçok işletme veya marka bu ucuz linkleri satın alarak web sitelerini tehlikeye atıyorlar. Aslında çoğu firma sözde SEO hizmeti verdiğini düşünen ve blackhat backlink paketi satan kötü niyetli kişiler tarafından kandırılıyor.


Bu kişiler; forumlarda ve facebook gruplarında kendi reklamlarını yaparak, "penguen uyumlu" backlink paketi diye övünürler.


Bu hizmetler genelde %100 denenmiş ve kanıtlanmıştır gibi terimleri kullanıyorlar, ve çok sayıda web 2.0 özellikli, makale dizini, blog, sosyal medya veya diğer linkleri teklif ediyorlar. Eğer dikkat ederseniz bu hizmeti verenler yukarıdaki zararlı linkleri de aldığını görürsünüz.


Bu sahte SEO hizmeti verenler hala böyle zararlı linkleri satıyorlar, bu linkler aslında sıralamada zararlı olabiliyor.


Backlink almak bu kadar kolay olmamalı. Saatlerce araştırma yapıp, sektörel link almak için Google kalite yönergelerini okuyan ve iyi niyetli SEO uzmanları firmalarla iletişime geçip, o kadar emek veriyorsa backlink almak emek ister.


Bu hizmeti verenler gizli formülü olduğunu iddia ettiklerini ve paylaşmadıklarını söylerlerse bu sizi kandırmaya yönelik bir durumdur. "UZAK DURUN"

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)