E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ile İşinizi Yönetin !

Metin Bedir
0
E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları ile İşinizi Yönetin !

E-ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Firmanıza ait e-ticaret sitesi veya pazaryerlerindeki ürünlerinizi, sunduğunuz hizmetleri başka bir yere aktarmak için pazaryeri entegrasyonları ile işlem yapılabilir. Özel bir yazılım olarak tasarlanmıştır. Gelişen e-ticaret sektörü ile birlikte bu sistem de sürekli olarak geliştirilmektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi entegre edilme üstüne kurulu bir çalışma prensibi vardır. E-mağaza yönetimlerini rahat yapabilmeniz adına, bir pazaryerine veya sitenize eklediğiniz ürünleri bu yazılım sistemi üzerinden diğer pazaryerlerinde, e-ticaret sitelerine aktarabiliyorsunuz. Tek işlemle kısa sürede yapılması size zaman kazandırır. Ve diğer satış, kargo, muhasebe vb. işlemler de bu panel üzerinden yönetilir.


E-ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

Bu sistem içerisinde tek yönlü ve çift yönlü pazaryeri entegrasyonu bulunur. Tek işlem için ürünlerin yüklenmesi, açıklamları, stok güncellemeleri vs. işlemler yapılır. Ancak çift yönlüde ise e-ticaret siteleri ile pazaryerleri arasındaki entegrasyon söz konusudur. Tüm yerlerde işlemlerinizi kontrol etmenize gerek kalmaz, ürün yüklemeleri veya açıklamaları tek işlemle hepsinde geçerli yapılır. İşin en başında ise kullanılan XML entegrasyonu sayesinde tedarikçiden gelen ürünler sisteme tek tek yüklenmez. XML listesiyle gelen ürünler tek işlemle sisteme yüklenir. Ve isteğe göre buradan diğer yerler ile de entegre edilir.


Pazaryeri Entegrasyonu Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir? 

Eğer ki birden fazla pazaryerinde satış yapmak istiyorsanız bu sistem size her anlamda fayda sağlayacaktır. En büyük avantajı da özelliklerinden de anlaşılacağı gibi zaman yönetiminde size tasarruf sağlamasıdır. Ürün yükleme, bunların yönetimi, satış ve kargo faturalandırma kısmı tek tek çok fazla iş yükü getirir. Bir de küçük ölçekte bir işletmeyseniz, bu işlemler için elemanınız da yoksa sizin için daha büyük bir iş yükü demektir. Ancak pazaryeri entegrasyonunda işlemleri basit ve hızlı bir şekilde yönetebileceksiniz.


Tek Panelden yönetim

Tercih edeceğiniz pazaryeri entegrasyonu sistemi ile farklı siteler için ayrı bir sistem kullanmanıza gerek kalmaz. Ürün yüklemeleri, açıklamaları, kargo, fatura vb. daha birçok işlemi tek bir panelde yapabilecek ve bunu diğer yerler için de geçerli hale getirebileceksiniz. 


Kolay Stok Takibi ve Güncellemesi

Entegre işlemiyle birlikte bir pazaryerinde yapılan satış, iade veya iptal işlemi sonrasında tüm yerlerdeki stoklarınız otomatik olarak güncellenir. 


Toplu Fiyat Güncellemesi

Ürünlerinizi yüklerken açıklaması, fotoğrafı vs. hepsini tüm pazar yerlerinde geçerli yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde fiyatlarında da eğer tek fiyat seçeneği üzerinden toplu olarak fiyat belirleyebilir veya fiyat güncellemesi yapabilirsiniz. 


Kargo ve Gönderi Takibi

Yapılan satışlar sonrasında panelden size anında bildirim gelir. Anlaşmalı olduğunuz kargo ile gönderiminizi yapabilirsiniz. Bunun için panel üzerinden kargo işlemlerinizi gerçekleştirebilir, kargo barkodunu çıkartabilirsiniz. Gönderim sonrasında takip işlemleri de panelden görüntülenebilir. 


Fatura ve Muhasebe İşleri

Satışlarınıza dair verileri tek bir yerde toplayabiliyorsunuz. Gelir-gider tablosu, satışlara ait matbu ve e-faturalarda panelden görüntülenebilir, çıktıları alınabilir.  


Zaman Yönetimi

Belki de en büyük avantajlarından biri de zaman yönetimidir. Çünkü müşteri memnuniyeti kısmında en çok dikkat edilen, vaat edilen ürün teslimatıdır. Bunu da ancak arka planda hızlı işleyen bir sistem sayesinde yapabilirsiniz. 


Entegrasyon ile Tek Panelden Yönetebileceğiniz Pazaryerleri

Pazaryeri entegrasyonunda birden fazla e-ticaret sitesi ya da aktif olduğunuz siteleri kullanabilirsiniz. Bu anlamda da sunulan seçenekler oldukça fazladır. Onreoni de en çok kullanılan pazaryerleri ile entegrasyonu sağlayan sistemlere sahiptir.


Trendyol

Ülkemizin en çok tercih edilen e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol’da oluşturacağınız mağaza ile birlikte hemen pazaryeri entegrasyonunuza Trendyol Entegrasyonu sağlanır. Çok fazla kullanıcıya hitap eden platformda bu sayede bir adım önde olabilirsiniz. Büyük ve orta ölçekteki markaların yanı sıra küçük işletmeler, butikler ve ikinci el satışı da burada yapılabilir. Ürün skalası çok geniştir.


HepsiBurada

En büyük pazaryerlerinden biri olan Hepsiburada’da her alanda ürüne ve çeşitliliğine ulaşabilirsiniz. Hepsiburada Entegrasyonu ile birlikte ürün yönetiminizi kolayca yapabilirsiniz. Ürünlerinizi, sitedeki ilgili kategorilerle anında eşleştirerek satış sürecine başlayabiliyorsunuz.


Çiçek Sepeti

İlk olarak çiçek ve hediyelik eşya satışı olarak başlayan Çiçeksepeti’nde artık birçok marka ve kişi ürünlerini de satışa sunabiliyor. Sektörünüze uygun olarak kategoriler için ürünlerinizi buraya da aktarabilirsiniz.


Amazon

Yurtdışı kaynaklı bir e-ticaret sitesi olan Amazon, Türkiye’de de hizmete girmesiyle ilgi gördü. Üstelik sadece talep kısmında değil satıcı kısmında da binlerce büyük ve küçük işletmenin gözdesi oldu. Amazon Entegrasyonu ile bu geniş ağ içerisinde yer alabilir ve e-ticarette pazar payınızı artırabilirsiniz.


Etsy

Diğer pazar yerlerine göre çok farklı bir sistemi olan Etsy’de daha çok el işi ürünleri, antika, vintage tarzı ürünler ilgi çekmektedir. Buraya ait ürünleriniz için de toplu veya tek tek ürün seçmeli özelliğiyle Etsy Entegrasyonu tamamlanır.


Ebay

Yurtdışı merkezli olan bir diğer pazaryeri Ebay, ülkemizde aktif olmasa da kullanıcısı çok fazladır. Bu tarz sitelerde kullanıcı ve satıcılar için önemli olan gümrük vergisidir. Diğer tüm işlemleri Ebay Entegrasyonu ile gerçekleştirebilirsiniz.


PttAvm

İçeriğinde her türlü kategori ve ürün çeşitliliğinin olduğu PttAvm’de de diğer yerlerinden ürün çekilerek entegre işlemi tamamlanır ve mağazanızı aktif olarak yönetebilirsiniz.


N11

Ülkemizde en çok tercih edilen e-ticaret sitelerinden olan N11’de de satıcı ve tüketici kısmı oldukça fazladır. Bu alanlarda öne çıkmak için ise N11 Entegrasyonu çok fayda sağlayacaktır. İlgili kategorilerle ürünlerinizi eşleştirme, siteye ait özel kampanyalar oluşturma gibi daha birçok işlemi yapabilirsiniz.


Vodafone Yanımda

Ürün girişleri, ürünlerin listelenmesi, siparişleri görüntüleme ve listeleme, fatura kesme gibi işlemleri de Vodafone Yanımda Entegrasyonu ile sağlanabilir.


Daha detaylı bilgi almak için: https://onreon.com/ destek alabilirsiniz.


Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum yaparken:

1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazı ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.

Yorum Gönder (0)