4 dakikada %50: Infinix, 180 watt'lık akıllı telefon şarj cihazını tanıttı

Metin Bedir
0
Infinix 180W Thunder Charge ultra hızlı şarj tanıtıldı


Büyüyen şirket Infinix, ultra hızlı şarjlar için pazarın devleriyle rekabet etmeye karar verdi ve 180W Thunder Charge'ı tanıttı. 


Adından da anlaşılacağı gibi bu, 180W hızlı şarj teknolojisidir. Sadece bir konsept olan Ultra Fast Charge 160W teknolojisinden farklı olarak, şirketin akıllı telefonlarında ve zaten bu yılın sonunda 180 watt'lık şarj görünecek. Bir amiral gemisi akıllı telefonda piyasaya sürülecek, ancak henüz ayrıntı yok. 


Infinix, bu teknolojinin 4.500 mAh pilin 4 dakikada %50'ye kadar şarj edilmesini sağlayacağını söylüyor. Tam şarj için ne kadar gerekli olacağını şirket söylemiyor, ancak belirtilen süreyi iki ile çarpmamalısınız.  


Bir mobil cihaz için devasa bir güçten bahsettiğimiz için, 180W Thunder Charge teknolojisi, sıcaklık, voltaj, elektromanyetik parazit vb. dahil olmak üzere birçok farklı göstergeyi izleyen 111 yazılım ve donanım güvenlik mekanizması aldı. 


Ayrıca pilin, USB-C bağlantı noktasının, dönüştürücülerin vb. sıcaklığını izleyecek 20 sıcaklık sensörünün varlığını ortaya koydu. Sistem, sıcaklıkları 43 derecenin altında tutmaya odaklanacak. 


Ayrıca Infinix, tanımlama çipleri olan özel kablolar kullanacaktır. Sadece böyle bir kablo ile ultra hızlı şarj etkinleştirilecektir. Diğer kablolarda şarj yine de 60 veya 100 watt hızlı olacaktır.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum yaparken:

1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazı ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.

Yorum Gönder (0)