Saç Toniği: Nedir ve Bu Saç Ürünü Erkekler İçin Nasıl Kullanılır?

Metin Bedir
0

Saç toniği, erkekler için en popüler eski moda saç ürünlerinden biridir. Tonikler, saçınızı şekillendirmenize olanak tanıyan hafif bir tutuş sağlarken saçın parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. 50'li ve 60'lı yıllarda şekillendirici jeller, yağ bazlı pomatlar ve köpükler devreye girse de, saç toniği klasik berberlik ve geleneksel bakım ürünleri modaya geri döndüğü için geri dönüş yapıyor. Yeni bir şekillendirme ürünü denemek istiyorsanız, erkekler için saç toniği kılavuzumuza bakın. Ne olduğu, ne yaptığı, nasıl kullanılacağı ve erkeklerin hemen alabileceği en iyi tonik saç ürünlerinden her şeyi ele alacağız!


Saç Toniği Nedir?

Saç toniği, çoğunlukla sıvı halde satılan, gevşek bir tutuşa sahip şekillendirici bir üründür. Bazı tonikler, diğer saç ürünlerinin yıkanmasına ve dökülmelerin birikmesine yardımcı olan temizlik bileşenlerine sahipken, diğerleri çekici kokulara sahiptir. Bununla birlikte, herhangi bir saç toniğinin temel amacı, saçınıza saç stilinizi hafifletmeyecek ıslak bir görünüm kazandırmaktır. Eski tonikler mineral yağ veya vazelin ile yapılırken, modern tonik saç ürünleri yağlı olmayan formüllerde gelir.

Saç Toniği Ne Yapar?

Saç toniği, erkek saçına nem eklenmesine yardımcı olarak parlak ve ıslak görünmesini sağlar. Tonik, hafif ila orta tutuşa sahiptir, bu nedenle genellikle ağır veya sert bir görünüm istemediğinizde kaygan, taranmış veya dağınık saçlar için kullanılır. Saç toniğinin diğer faydaları arasında kuru saçı nemlendirmek, kuru saç derisini nemlendirmek, kepeği durdurmak, kırık uçları azaltmak ve genel olarak hasarlı saçları onarmak yer alır.

Berberler, saç kesme makinelerinin ve makaslarının saçı daha kolay kesmesine yardımcı olmak için genellikle tonik kullanır. Çoğu zaman, geleneksel berberlerde sprey şişelerinde bulabilirsiniz. Berberiniz saç derisine masaj yapıyorsa, saçınızı ve saç derinizi canlandırmak için toniği losyon olarak kullanabilir.

Saç Toniği Nasıl Kullanılır

Saç toniği kullanmak, duştan veya saçınızı nemlendirdikten sonra saçınıza sürmek kadar basittir.
  • Nemli saçla avuç içlerine biraz tonik sür ve eşit şekilde yaymak için ellerini birbirine sür.
  • Her iki elinizi kullanarak toniği saçınıza ve saç derinize masaj yaparak başınızın tamamını kaplayın.
  • Toniği saçınıza eşit şekilde dağıtmak için bir tarak kullanın ve ardından şekillendirin.
  • Saçınız istediğiniz görünümü elde etmek için şekillendirildikten sonra, erkekler saçlarını yerinde kurutabilir.
Şekillendirme amacıyla sadece az miktarda toniğe ihtiyacınız var, ancak özellikle kalın saçlarınız veya kuru bir saç deriniz varsa, ne kadar kullandığınızı artırmanız gerekebilir. Saç tipinize, uzunluğunuza ve saç stilinize ne kadar uygun olduğunu bulmak için ne kadar tonik kullandığınızı denemekten çekinmeyin. Bazı erkekler ayrıca yüz kıllarında ve favorilerinde saç toniği kullanır.

Erkekler İçin En İyi Saç Tonik Ürünleri

Sizin için en iyi tonik saç ürününü bulmak, görünümünüzde ve tarzınızda tüm farkı yaratabilir. Erkekler için saç toniği, yakışıklı bir eski moda saç stilini şekillendirmenize izin verirken saçınızı yenileyebilir ve canlandırabilir. Ama beyefendi sadece klasik erkek saç modelleriyle sınırlı değil; ıslak görünüm, parlak bir yüzey gerektiren birçok modern stile uygulanabilir. Başlamak için seçenekler arıyorsanız, Reuzel'den en iyi seçimimizden başlayarak piyasadaki erkekler için en iyi saç toniğini inceleyin .

Reuzel Saç Toniği


Reuzel Saç Toniği

Reuzel Saç Toniği , klasik bir geri tepme görünümü ve kokusu ile her erkeğin evinde toniğin bulunduğu zamanları anımsatan bir ürün sunar. Bu yağsız saç toniği, saçı temizlemeye yardımcı olmak ve çok ağır olmadan hafif bir tutuş sağlamak içindir. Saçı tamamen temizlemeden yeniden şekillendirmek için mükemmeldir. Reuzel'in formülü klasik bir formülü taklit etmek için tasarlandı ve aslında eski tarz berber dükkanlarında kullanılan toniklerden daha iyi olmasa da daha iyi kokuyor. Bu ürün, doğal bir büzücü olarak cadı fındığı, saçınızı parlak hale getirmek için ısırgan otu özü, saç tellerinizi nemlendirmek için biberiye özü, foliküllerinizi güçlendirmek için at kuyruğu kökü ve kilitlerinizi yumuşatmak için bitki bazlı bir alkol kullanır. Erkekler için en beğenilen ve tamamen doğal Rezuel Saç Toniği, etrafındaki en iyi üründür.

Lucky Tiger 3 Amaçlı Saç Toniği

Lucky Tiger 3 Amaçlı Saç ToniğiBaşka bir klasik olan Lucky Tiger , şekillendirme amaçlı bir saç toniği sunuyor. Besleyici yağ ve harika kokunun harika bir karışımı olan bu tonik, saçınızın gün boyu harika hissetmesini sağlayacaktır. Bu tonik ürün, sizi eski berberlere geri götürecek olan kafa derisinde belirgin bir karıncalanma hissine sahiptir.

Clubman Pinaud Saç Toniği

Clubman Pinaud Saç Toniği

Pinaud , 19. yüzyılın başlarında ürün sunmaya başladığından beri ince saç ürünleri yapıyor. Etiketteki tam elbiseli ikonik Fransız, klasik erkek stiliyle eş anlamlıdır. Bu saç toniği saçınızın gün boyu sağlıklı ve şık görünmesini sağlayacaktır. Formül, saçların kuruluğunu ve beslenmesini önlerken parlak bir görünüm sağlamak için tasarlanmıştır. Tüm saç tipleri için harika olan Pinaud's Clubman Saç Toniği, kullanmayı seveceğiniz yağlı olmayan bir üründür.

Jeris Saç Toniği

Jeris Saç Toniği

Klasik markanın bir diğer ürünü olan Jeris Saç Toniği , bakımlı saç stilinizi gün boyunca koruyacak harika bir ince toniktir. Kullanımı kolay, yağlı olmayan formülü ile bu şekillendirici ürün, saçınıza ağırlık vermeden bol miktarda hacim ve parlaklık kazandıracak hafif bir tutuşa sahiptir. Yağsız bir tonik olarak, bu listedeki diğer toniklerden daha hafiftir ancak yine de parlak ve ıslak bir görünüm sağlar. Koku, herhangi bir erkekte harika kokacak klasik bir berber kokusu.

Vitalis Saç Toniği


60'ların en popüler toniklerinden biri olan Vitalis Saç Toniği , başlangıçta zamanın ağır, yağlı yağ bazlı pomatlarına alternatif olarak pazarlandı. Yağlı saçlı bir çocuk gibi görünmeden kaygan, parlak bir görünüm isteyen lüks beyler için tasarlanan Vitalis, temiz bir görünüm için saçlarınızı temiz ve şık bırakacak. Bu tonik ürün, çok sert olmadan size parlaklık verir ve yağsız formülü tüm saç tipleri için mükemmeldir. Saç stilinizi yerine kuruturken ekstra kontrol ve parlaklık için uygulayın.
Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum yaparken:

1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazı ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.

Yorum Gönder (0)