Blog Adı Fikirleri Bulmanıza Yardımcı Olacak 7 En İyi Blog Adı Oluşturucu

Metin Bedir
0

Blog adınızı seçmek çok önemli bir karardır. Blogunuzun markalamasında, pazarlamasında ve SEO'sunda (Arama Motoru Optimizasyonu) çok önemli bir rol oynar.


Ancak, halihazırda çevrimiçi milyonlarca blog varken, blogunuz için akılda kalıcı bir ad bulmak biraz zor. Neyse ki, harika blog adı fikirleri bulmanıza yardımcı olabilecek birkaç akıllı blog adı oluşturucu var.


Bu blog adı oluşturucuları, girdiğiniz anahtar kelimelere göre blog adı fikirleri üreten çevrimiçi araçlardır. Kullanabileceğiniz benzersiz blog adları oluşturmak için akıllıca hackler kullanırlar.


Bu makalede, akılda kalıcı ve markalanabilir bir blog adı bulmanıza yardımcı olacak en iyi blog adı oluşturuculardan bazılarını paylaşacağız.


İyi Bir Blog İsmi Yapan Nedir?

İyi bir blog adı, kısa, benzersiz, akılda kalıcı ve ana anahtar kelimelerinizi içeren bir şeydir.


Blogunuzun ana anahtar kelimesi, web sitenizin tamamının birincil konusudur. Bu, o konuyla ilgilenenlerin blogunuzu keşfetmesini kolaylaştırır.


Örneğin; blog adımız, kısa, basit ve hatırlaması kolay olan WPBeginner'dır. 'WP' (WordPress) ve 'Başlangıç' anahtar kelimelerini içerir.


Blog adınızı benzersiz kılmak, güçlü bir marka oluşturmanıza yardımcı olabilir. Oysa genel veya genel bir ad seçerseniz, insanların blogunuzu diğerlerinden ayırması zor olacaktır.


Örneğin, 'The Simple Dollar' blogu, hatırlanması kolay ve akılda kalıcı bir blog adı oluşturmak için ortak kelimelerin bir kombinasyonunu kullandı.


Kişisel bir blog oluşturuyorsanız, adınızı blogunuzun adı olarak da kullanabilirsiniz. Michael Hyatt , Syed Balkhi ve diğerleri dahil olmak üzere blog yazarlarının isimlerinden adını alan birçok popüler blog var .


Bununla birlikte, bir sonraki blogunuz için harika fikirler bulmak için en iyi blog adı oluşturuculara bir göz atalım.


2019 İçin En İyi Blog Adı Oluşturucuları

Bu blog adı oluşturucuları, bir blog başlatmak için kullanabileceğiniz mevcut blog adlarını bulmanıza yardımcı olmak için ana anahtar kelimenizle rastgele kelime kombinasyonları kullanır .


1. Nameboy

Nameboy Random Rastgele Domain Oluşturucu


Nameboy, piyasadaki en eski ve en popüler blog adı oluşturucudur. Bu ücretsiz isim arama makinesinin kullanımı kolay, hızlı ve oldukça verimlidir.


Tek yapmanız gereken anahtar kelimelerinizi girmek ve 'Gönder' düğmesini tıklamaktır. Ardından, anahtar kelimelerinize göre tonlarca yaratıcı blog adı oluşturacaktır.


Örneğin, fitness hakkında bir blog başlatmak istiyorsanız, o zaman 'fitness' terimini arayabilirsiniz. Sonuçları nasıl göreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Şimdi, yüzlerce sonuç arasından en iyi adı seçebilirsiniz. Mükemmel bir isim bulamazsanız, farklı anahtar kelime kombinasyonları, eş anlamlılar ve daha fazlasını kullanarak tekrar arama yapabilirsiniz.


Blogunuz için bir ad seçtikten sonra, seçtiğiniz blog adınızın yanındaki 'Ayrıntıları Görüntüle' düğmesini tıklayabilirsiniz. Bunu yapmak , blog adınızı kaydedebileceğiniz ve bunun için barındırma satın alabileceğiniz Bluehost web sitesini açacaktır .


Bluehost'ta, WordPress barındırma, ücretsiz SSL ve ücretsiz bir alan adı için % 60 indirim alacaksınız .


2. IsItWP

IsItWP Domain oluşturucu


IsItWP, akıllı bir ad oluşturma aracı ile birlikte gelir. Tonlarca akıllı ad önerisi oluşturur ve blogunuz için en iyi adı seçmenize yardımcı olur.


Anahtar kelimelerinizi veya marka adınızı girin ve ardından 'Ad Oluştur' düğmesini tıklayın. Bundan sonra, anahtar kelimelerinize göre bir isim listesi çıkaracaktır.


Örneğin, yaşam tarzı blog adlarını arıyorsanız, olası bir anahtar kelime 'mutlu yaşam' olabilir. Bunu IsItWP isim oluşturucuda ararsanız, sonuçları şu şekilde gösterecektir.


Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, anahtar kelimeleriniz için çeşitli kombinasyonlar göreceksiniz. Uygun bir isim bulamazsanız, yeniden yeni bir arama başlatabilirsiniz.


3. Domain.comDomain.com, en iyi alan adı kayıt şirketlerinden biridir . Size onlarca blog adını ve ilgili kayıt ücretini gösteren güçlü bir blog ve işletme adı oluşturucu ile birlikte gelir.


Bir anahtar kelimeyi aradığınızda, önce kelime için .com alan adının kullanılabilirliğini kontrol edecektir. Mevcut değilse, sizin için diğer ilgili isimleri ortaya çıkaracaktır. Hem yeni hem de premium alan adlarını gösterir.


Örneğin, bir seyahat blogu için bir isim bulmaya çalışalım. Anahtar kelime olarak 'seyahat notları' girerseniz, aşağıdaki gibi arama sonuçlarını göreceksiniz.


Bu ad için .com alanı mevcut değil. .Net sürümü özel bir fiyat karşılığında mevcuttur. Ve farklı uzantılara sahip daha fazla seçenek var. Daha fazla blog adı önerisi görmek için sayfayı aşağı kaydırın.


Blog başlığınızı seçtikten sonra kaydetmeye devam edebilirsiniz. Domain.com, alan kaydı için harika bir yerdir.


Domain.com, WPBeginner okuyucularına alan ürünlerinde% 25 indirim sunuyor. Tek yapmanız gereken ya web sitemizdeki bağlantıya tıklamak ya da Domain.com kupon kodumuzu kullanmak : nameboy


4. Domain WheelDomain Wheel, harika bir blog adı önerme aracıdır. Blogunuz için mevcut alan adlarını istediğiniz anahtar kelimeyle hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olur.


Etki alanı arama alanına bir veya daha fazla anahtar kelime eklemeniz ve 'Etki Alanında Ara' düğmesini tıklamanız yeterlidir. Domain Wheel, aramanız için birçok üst alan adı bulacaktır.


Örneğin, bir yemek blogu için bir isim bulmak için 'nefis ısırıklar' aradık .


Sonuçlar sayfasını aşağı kaydırırsanız, Domain Wheel'den rastgele adlandırma fikirleri bulabilirsiniz. Bunlar, iyi bir marka oluşturmak için kullanılabileceğine inandığı kısa isimlerdir.


Bir marka oluşturabileceğinizi düşünüyorsanız, bu isimlerden biriyle başlayabilirsiniz. Günümüzün popüler markalarının çoğu, örneğin Google, Facebook, Reddit vb. Gibi alışılmadık kelimelerle yola çıktı.


5. NameMeshNameMesh, çeşitli kategorilerde isim fikirleri sunarak harika blog adlarını bulmayı kolaylaştırır. Anahtar kelimelerinizi aradıktan sonra, Ortak, Yeni, Kısa, Benzer, SEO, eğlenceli vb. Kategorilerde adlandırma önerileri gösterecektir.


Örneğin, blog adınızda 'spor sever' yazan bir spor blogu başlatmak istiyorsanız. NameMesh, blogunuz için size adlandırma fikirlerini nasıl gösterir.


Her kategori için birden fazla blog adı önerisi göreceksiniz. Kategoriler, blogunuz için mükemmel adı seçmenize yardımcı olur.


Tıklayarak bir isim seçin; daha sonra kayıt için GoDaddy web sitesini açacaktır . Bununla birlikte, Bluehost ve SiteGround gibi diğer kayıt şirketlerine de kaydolabilirsiniz .


6. Lean Domain Search

Lean Domain Search


Lean Domain Search, basit ve kullanıcı dostu bir blog adı bulma aracıdır. WordPress.com'un arkasındaki şirket olan Automattic tarafından yönetilmektedir .


Anahtar kelimelerinizi aradıktan sonra, saniyeler içinde blog adı önerilerinin bir listesini gösterecektir.


Örneğin, bir moda blogu başlatmayı planlıyorsanız , blog adınızda 'en moda' kullanmak isteyebilirsiniz. Terimleri arayalım.


Listedeki herhangi bir adı beğendiyseniz, kullanılabilirliğini kontrol etmek için üzerine tıklayın. Varsa, Bluehost veya WordPress.com ile kayıt seçeneklerini göreceksiniz .


WordPress.com'u seçmek, WordPress.com web sitesi kurucusunu kullanmak anlamına gelir. Blogunuzu kendiniz barındırmak istiyorsanız, blog adınızı kaydedebilir ve Bluehost'ta barındırma satın alabilirsiniz.


Daha fazla ayrıntı için, tamamen barındırılan WordPress.com ile kendi kendine barındırılan WordPress.org hakkındaki tam karşılaştırmamıza bakın .


7. Panabee

Panabee


Panabee, blog adı araştırması için bir başka harika araçtır. Blog başlıklarını, şirket adı oluşturucuyu ve sosyal medya kullanıcı adlarını aramanız için size basit bir yol sunar.


Yukarıdaki diğer araçlara benzer şekilde, size fikrinizi iki kelimeyle tanımlayabileceğiniz bir arama alanı sağlar. Seçtiğiniz kelimeleri girin ve 'Ara' düğmesine tıklayın.


Örneğin, bir güzellik blog adı arıyorsanız, 'güzellik vızıltısı' aramak istediğiniz bir anahtar kelime olabilir. Panabee'nin arama terimleriniz için nasıl isim oluşturduğu aşağıda açıklanmıştır.


İsimlerin mevcut olup olmadığını anlamak kolaydır. Mavi kalp simgeli isimler kayıt için mevcutken, turuncu renkli kırık kalpler zaten alınmış. Ancak alınan alan adlarından bazıları premium alan adı olarak satın alınabilir.


Bir isim seçtikten sonra, kayıt işlemine devam etmek için üzerine tıklayabilirsiniz.


Blog Adınızı Ücretsiz Olarak Kaydetmek İster misiniz?

Blog adınızı seçtikten sonra, herkesten önce hemen kaydettirmeniz gerekir. Ayrıca en iyi teklifi aldığınızdan emin olmalısınız.


WPBeginner kullanıcıları artık WordPress hosting satın alarak Bluehost'ta ücretsiz olarak bir blog adı kaydedebilirler . Bu fırsatın en iyi yanı, barındırmada da% 60 indirim alacağınızdır.


Normalde, bir etki alanı / blog adı yıllık 14 ABD dolarıdır ve bir barındırma hesabı aylık yaklaşık 7,99 ABD dolarıdır. Ancak Bluehost , blogunuzu ayda yalnızca 2,75 ABD doları karşılığında başlatmanıza olanak tanır.


Blogunuzu başlatmak için yardıma ihtiyacınız varsa, yeni başlayanlar için nasıl blog oluşturacağınıza dair adım adım kılavuzumuza bakın .


Bu kadar! Bu blog adı oluşturucularının harika bir blog adı bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Blogunuzdan büyük kazanç elde etmek istiyorsanız, bir WordPress bloguyla çevrimiçi para kazanmanın kanıtlanmış 25 yolu hakkındaki kılavuzumuza bakın .

Etiketler

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum yaparken:

1. Yaptığınız yorumun, mutlaka yazı ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
2. Yorumlarınızda yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.

Yorum Gönder (0)